Podpásovka ľuďom od ministerky Matečnej vo finále. Udržte si váš pozemok!

Autor: Jarmila Halgasova | 20.2.2018 o 19:19 | (upravené 20.2.2018 o 22:37) Karma článku: 1,47 | Prečítané:  474x

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná a jej ľudia zostali na výzvy o pomoc pre ľudí s náhradnými pozemkami hluchí. Pani ministerka si radšej vybrala dovolenku na oddych.

Tisíce ľudí už čoskoro môže prísť o náhradné pozemky. Zostáva im len 6 pracovných dní na to, aby sa prihlásili na pozemkovom a lesnom odbore na príslušnom okresnom úrade.

Bez informačnej kampane v úplnej tichosti ministerka Matečná o pár dní dokoná svoje rozhodnutie, ktoré spôsobom, akým ho realizuje, vyvoláva veľké pochybnosti a podozrenia, že v pozadí expresne rýchleho konania stoja záujmy developerov. Ministerstvo oznámilo užívateľom legislatívnu zmenu v decembri minulého roka pred sviatkami, čím im dalo na splnenie povinnosti de facto 50 dní. Samotná ministerka na tejto tlačovej konferencie priznala, že ide o veľmi komplikovanú tému. Ministerskí úradníci dokonca v televízii priznali, že hoci legislatívna zmena platila od 1. septembra minulého roka, neurobili k nej žiadnu informačnú kampaň. Napriek tomu, že v iných, menej podstatných prípadoch, do propagácie rezort investuje a nie málo.

Stotisíc ľudí sa prosím pekne o takejto zásadnej zmene dozvedelo z jednej tlačovej konferencie a z jednej tlačovej správy, navyše v čase pred Vianocami, keď mali plnú hlavu celkom iných starostí.

Keď sme ministerstvo žiadali, aby predĺžili termín na podanie žiadosti, pričom sme podali aj návrh legislatívnej zmeny, ktorá by to umožnila, zhodili to zo stola. Vôbec nebolo dôležité, či tento návrh je opozičný alebo koaličný, pokojne si ho mohla osvojiť vládna koalícia. Veď išlo o pomoc pre ľudí, ktorých sa to týka. A kým desiatky tisíc ľudí v strese musí riešiť túto situáciu, bez informácií a v časovej tiesni, pani ministerka si podľa informácií z médií radšej odletela oddychovať do Dubaja.

Príklad z praxe

Osobne som bola na pozemkovom a lesnom odbore na Okresnom úrade v Bratislave. Odborný pracovník klientskeho centra dokázal podať žiadosť, ale na doplňujúce otázky už odpovedať nevedel. Takto pani ministerka vyzerá tá vaša služba verejnosti. Namiesto pomoci ľuďom, ste, žiaľ, hľadali len nepriateľa. Je to ľahšia cesta ako urobiť niečo pre ľudí, ale určite nie správna.

Informačný leták

Nám v SaS nie je osud týchto vlastníkov pozemkov ľahostajný. Aj preto sme pripravili informačný leták vrátane tlačiva, ktoré môžete vyplniť, aby ste naďalej mohli využívať váš pozemok. Dostupný je TU.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Milujú ho aj v Holandsku i Anglicku. Kto je Christian Eriksen?

Štyrikrát sa stal najlepším futbalistom Dánska.

Behá ultra dlhé trate. Teplo a jedlo by mi dali falošný pocit pohodlia

Lenka Vacvalová prebehla Cestu hrdinov SNP za šestnásť dní.


Už ste čítali?